Czy bank  przyzna mi kredyt?

Czy bank przyzna mi kredyt? To pytanie, które pojawia się w głowie kiedy tylko zaczynamy myśleć poważnie o zakupie własnego lokum z pomocą banku. Na jakie 3 aspekty trzeba zwrócić uwagę?

✔️Zdolność kredytowa to oczywiście najważniejszy aspekt oceny. Każdy bank ma swój indywidualny sposób wyliczania zdolności. Jeśli doradca w jednym banku wyliczy, że nie mamy zdolności to nie znaczy że tak samo będzie w innym i na odwrót. Inne podejście mają też do umów na czas określony, umów zleceń, działalności gospodarczej itp Wbrew różnym opiniom każde z tych źródeł dochodu jest w bankach akceptowane jeśli jest wystarczająco stabilne ( np. um zlecenie od min 6 m-cy a działalność gospodarcza od min 12).
Już po pierwszym spotkaniu mogę sprawdzić zdolność kredytową w 15 bankach z jakimi współpracuję. To ważne żeby wiedzieć jaki mamy budżet na zakup.

✔️Wiarygodność. To druga rzecz, która ma wpływ na decyzję analityków. Tutaj warto zrobić rachunek sumienia. Czy opóźniałem się z ratami jakiegoś kredytu? czy wszystkie mandaty i rachunki za telefon są zapłacone? Każde zaniedbanie może mieć niestety przykre konsekwencje w postaci decyzji odmownej.

✔️Zabezpieczenie. Bank udziela kredytu jednocześnie zabezpieczając się na zaproponowanej przez nas nieruchomości. Ważne żeby przed złożeniem wniosku sprawdzić, czy nieruchomość, którą chcemy kupić zostanie w banku zaakceptowana. Np. budynki z nieuregulowanymi gruntami, budynki nietypowe lub posiadające obciążające wpisy w III dziale księgi wieczystej często nie mogą stanowić zabezpieczenia.

https://mobirise.com/